Ach, dzieci ciężko przekonać do nauki. W szczególności te starsze, które mają już do czynienia z lekcjami w szkole, jak również z ocenami lub z opisami, jak to bywa w nauczaniu początkowym, w klasach od 1 do 3. Dlatego nauczyciele, jeżeli tylko mogą to kładą duży nacisk na edukację w formie zabawy, dzięki czemu dzieci chętniej angażują się w przeróżne zadania, które pomagają również zdobyć im odpowiednią dawkę wiedzy. Do takiej zabawy można śmiało wykorzystać książki. Jednak nie jest tu mowa o zwykłych podręcznikach, ale o takich fantastycznie przygodowych, jak “Ada i tajemnica Galla Anonima“, którą napisała Grażyna Bąkiewicz.

“A To Historia!”

Jest to książka, która należy do serii “A To Historia!”. Jeżeli jakieś dziecko nie miało jeszcze z nią do czynienia, to koniecznie powinno nadrobić zaległości, ponieważ dzięki temu może zapisać się na jedną z najlepszych lekcji historii w swoim życiu. Różni autorzy i różne spojrzenie na dzieje historyczne o jakich przyjdzie nam słyszeć (a właściwie to naszym dzieciom) na lekcjach historii. Dzieje władców i innych znanych ludzi, którzy zapisali się na kartach historycznych Polski. Nie ma tu żmudnego opowiadania z wielką ilością dat, których dzieci nie lubią. To fascynujące przygody, które pozwalają na odkrycie historii w fascynujący sposób. To właśnie do tej serii należy książka Grażyny Bąkiewicz “Ada i tajemnica Galla Anonima“. Co tym razem przydarzy się dziewczynce?

Kim był Gall Anonim?

Jak sam tytuł wskazuje tym razem dziewczynka będzie poznawała Galla Anonima i tajemnice, jakie są z nim związane. Kim był najsłynniejszy kronikarz opowiadający o losach Polski? Dlaczego tak, a nie inaczej wszystko dokładnie opisał w swojej książce? A może jednak Anonim nie przedstawił nam rzetelnej prawy w swoich książkach, tylko naciągał fakty? Czy robił to sam? Czy jednak władza zmuszała go do tego, aby pisał tak, a nie inaczej? Przecież z kronikarzami, którzy nie chcieli się słuchać szybko rozprawiano się w brutalny sposób. Ada rusza do rozwiązywania kolejnej zagadki. Dziewczynka szybko i sprawnie przenosi się w przeszłości. Do tego dyskretnie obserwuje wydarzenia, jakie się rozgrywają. Jednak tym razem coś pójdzie nie tak. Ada nie tylko będzie poznawać tajemnice Anonima, ale również będzie zmuszona powstrzymać fatalny w skutkach bieg historii. Czy jednak jej się to uda? Koniecznie trzeba to sprawdzić i poznać niezwykle tajemniczego, najsłynniejszego kronikarza Polski. To najlepsza lekcja historii dla dzieci.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Tags: