Testowanie strony internetowej

Testowanie strony internetowej

Testowanie strony internetowej

Każda osoba, która projektuje strony musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego użytkownicy korzystają z wielu różnych przeglądarek internetowych w rożnych ich wersjach. Dlatego też tworzone strony www muszą być wykonywane tak, by były otwierane bez problemów przez jak najszerszą grupę przeglądarek internetowych, z wariacjami desktop czy mobile.

Testowanie strony internetowej z różnymi przeglądarkami w zasadzie nie jest trudne- wystarczy je wszystkie zainstalować i zacząć testowanie. Chrome, Opera, FF, Safari, Edge pamiętaj, że każda z nich ma kilka jak nie po kilkanaście różnych wersji. Takie testowanie nie jest trudne, prawda? Co najwyżej pracochłonne. Schody zaczynają się przy mobilnym sprzęcie – no cóż tu trzeba mieć gruby portfel by kupić odpowiednią ilość tabletów, ipadów, smartfonów.

Na szczęście, istnieją narzędzia, które pozwalają kompleksowo przetestować swoją stronę i sprawdzić, czy z powodzeniem ją wyświetla w różnych przeglądarkach czy platformach, są to tzw. cross-browser tools.

Poniżej znajdziesz listę płatnych jak i bezpłatnych narzędzi do testowania różnych przeglądarek, począwszy od platform typu cloud jak i desktop po mobile. Narzędzia te, pomogą Ci łatwo sprawdzić wszystko od najstarszej wersji Internet Explorer do najnowszych kombinacji wszystkich przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych.

(kolejność przypadkowa)

Browserling

darmowy premium online prosty j. angielski

Umożliwia testowanie strony internetowej na wielu przeglądarkach oraz różnych rozdzielczościach bez potrzeby instalowania aplikacji na komputerze. W wersji bezpłatnej narzędzia mamy ograniczone możliwości.

BrowseEmAll

darmowy premium download j. angielski

Jest  narzędziem do szybkiego testu z różnymi przeglądarkami, zarówno dla wersji desktop jak i mobilnych przeglądarek.

Spoon

darmowy premium prosty j. angielski

Pozwala użytkownikom na uruchamianie wielu wersji przeglądarek, takich jak Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox,Opera i mobilnych przeglądarek na jednym komputerze. Nie jest wymagana instalacja.

Ghostlab

darmowy premium download j. angielski

Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows i Mac OS X i nie wymaga konfiguracji. Testuje podłączone przeglądarki. Siedmiodniowa, bezpłatna wersja trial liczy tylko dni użytkowania ghostlab.

BrowserStack

darmowy premium łatwy  online j. angielski

Łatwa aplikacja działająca w chmurze. Masz natychmiastowy dostęp do różnych systemów operacyjnych, wszystkich przeglądarek w ich mnogością wersji (ponad 300 opcji). Wyniki testów otrzymujesz w postaci wizualizacji wybranej technologii jak i przeglądarki, dodatkowo możesz zrobić zrzuty ekranów. Wersja trial obejmuje tylko 30 minut pracy.

 

 

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *